
Tenger flakonban - hogyan használható a tengeri lúg?
Próbálta már a tengeri lúgos fürdőt? A koncentrált tengervíz ásványi anyagokkal és nyomelemekkel látja el Önt, és újjászületettnek érzi majd magát a fürdő után. De a tengeri lúgnak szélesebb körű alkalmazásai vannak, mint csak fürdőadalék. A cikkből megtudhatja, hogyan használhatja a jól közérzetért és egészségért.

A tengervízből nemcsak tengeri sót, hanem tengeri lúgot is nyernek. Valójában koncentrált tengervízről van szó, amelyet balneológiai célokra is használhatunk, mert számos ásványi anyagot, különösen magnéziumot, kalciumot, káliumot, kénvegyületeket és nyomelemeket tartalmaz, amelyek jótékony hatással vannak a bőrre, a mozgásszervi rendszerre és a légutakra.
A tengeri lúgot a kozmetikumok összetevőjeként is használják a krémek, maszkok vagy peelingek hatásának javítására.
Fürdő
A teljes vagy részleges fürdő a bőrön keresztül ásványi anyagokkal látja el a szervezetet, ami fokozza a bőr vérellátását, segíti az izmok ellazulását, jótékony hatással van olyan betegségekre, mint a reuma vagy ízületi gyulladás, aranyér és alkalmas kiegészítő terápiaként krónikus bőrbetegségek (psoriasis, akne, ekcéma) kezelésére is.
Készítsen15-30 perces fürdőt úgy, hogy normál fürdőkádban fél (száraz és érzékeny bőrre) vagy 1 liter lúgot keverjen el kellemesen meleg, 38°C körüli vízzel, majd legalább 20-30 percet szánjon rá, hogy utána a melegben ellazuljon.
A részleges fürdőhöz 1-2 dcl tengeri lúg elég a 10 literes lábáztató edényhez.
Belégzés és gargarizálás
A tengeri lúg inhalátorban is használható, de figyelem! Megfelelően fel kell hígítani, különben a magas sókoncentráció irritálhatja az orr és a torok nyálkahártyáját.
Az inhalációs eszközök esetében kövesse az 1:20 arányú hígítást, például 5 ml tengeri lúgot 95 ml vízzel. Ha a klasszikus „fazék fölött” gőzölést szeretnénk, keverjünk 1 liter forró vízbe 1 dl lúgot, és lélegezzük be olyan problémák esetén, mint allergiás nátha, krónikus hörghurut, asztma, gyakori felső légúti fertőzések.
Afták, fogágybetegségek és a fogszuvasodás megelőzése érdekében javasolt a hígított tengeri lúggal történő öblítés és gargarizálás. Először gyengébb koncentrációt készítsen, és ha az öblítés megkönnyebbülést hoz, fokozatosan növelheti 1:5 arányig.
Borogatás, pakolás, öblítés
Kisebb sérülések, ekcéma, gombás fertőzések, fáradtságérzet a karokban és lábakban, valamint ízületi és izomfájdalmak esetén kényeztessük végtagjainkat rövid ideig tartó fürdéssel hígított lúgban, borogatással vagy pakolásokkal.
A pakoláshoz készítsünk elő egy kis mennyiségű tengeri lúg és meleg víz keverékét. A bőrön való használathoz az ajánlott arányt 1:10-ről 1:5-re 1:3-ra növelheti, az alkalmazás helyétől függően. Áztasson be törölközőt vagy pamutszövetet a keverékbe, és hagyja az érintett területen 15-20 percig.
Remineralizálás permetezéssel
Az ásványi anyagok pótlására a magnéziumolajhoz hasonlóan hígított lúgot is használhatunk, felvihetjük vagy permetezzük a bőrre, hagyjuk természetesen megszáradni, vagy megfelelő idő (20-30 perc) után öblítsük le.
Figyelmeztetések a végére
Nyílt sebek és bizonyos betegségek (súlyos magas vérnyomás, szívbetegség) esetén a tengeri lúg használata nem javasolt. Gyermekek, idősek, problémás és nagyon érzékeny bőr, vagy bonyolult egészségi állapot esetén válasszon alacsonyabb koncentrációjú lúgot, vagy konzultáljon orvosával annak megfelelőségéről.