A helytelen mozgás sztereotípia és annak hatása a testre
A mindennapi tevékenységek során testünk megkönnyebbült helyzetbe kerül, vagy egyoldalú túlterhelésnek van kitéve, ami gyakori ismétlődéssel izomfájdalmat és túlzott ízületi kopást okoz. Mint tudjuk, a megszokás hatalma, és egy bizonyos mozgási sztereotípiára kényszerít, amely megszokott a testünk és a lelkünk számára. Egy új szokást sokszor könnyebb megtervezni, mint a gyakorlatban megvalósítani. A cikkben megvizsgálunk néhány téves sztereotípiát, amelyek a lakosság többségében élnek, és megtudjuk, hogyan lehet megelőzni őket.
Kezdje a napot helyes kikeléssel az ágyból
Ha figyelembe vesszük a nap kezdetét és az egyszerű kikelést az ágyból, akkor sokan úgy kelünk fel, hogy először hanyatt fekvésből ülünk fel az ágyra, és közvetlenül a lábunkon állunk fel, ezáltal megerőltetjük a hasizmokat és elősegítjük többek között a diasztázis romlását és a nyaki gerinc terhelése.
Az ideális felkelés olyan, mint a várandós nőé. Lefekszünk az oldalunkra, felső kezünkkel tenyerünket a matracra támasztjuk, és oldalra emeljük magunkat. Ülünk egy kicsit, majd felkelünk. Természetesen az ágynak olyan magasnak kell lennie, hogy a vádli és a comb 90°-os vagy annál nagyobb szöget zárjon be. Ha nagyobb mélységből emelünk, túlterheljük a hasizmokat, a trapézt és a komplett karokat.
Az első lépések sokak számára kellemetlenek lehetnek a sarok feletti területen az achilles behúzása miatt. Tehát addig sántítunk és dőlünk, amíg az ín meg nem nyúlik. Megelőzésként alkalmas a vádlik pihentetése, amit gyakran a masszázsszalonokban, közösségi oldalakon és videókon tanítok a vendégeimnek.
Az előretolt fej szeret fájni
Napközben a munkától, tevékenységtől függően másként görnyedünk. Kezdjük azzal, hogy csak arra összpontosítunk, hogyan állunk, amikor profilból nézünk a tükörbe.
Észrevehetjük, hogy a fej általában nem közvetlenül kapcsolódik a gerinchez, hanem előre van tolva. Gondoljunk a bűvészre, aki tányért pörget egy pálcán. Csak akkor forog, ha folyamatosan egyensúlyban van. Amint az egyik oldalra billen, leesik és eltörik.
Szerencsére nem esik le és nem törik el a fejünk, de ez nagyon megterheli az izmokat. És ez a megterhelés napról napra, hétről hétre fájdalomban és izomfáradtságban, vagy fejfájásban nyilvánul meg. Néha ezt a pozíciót úgy hívják, hogy „nyak, mint a teknős”, amikor úgy emeljük ki a fejünket, mint egy teknős a páncéljából. A körülbelül 5 kg súlyú fej nincs a test tengelyében, és a 10-15 kg-os súlyt átadja az izmoknak. Ami sokkal több annál, mint ami a testnek kellemes.
A fej így előre van tolva járás, ülés idején vagy ha fekszik és sok párnával van alátámasztva. A lakosság nagy része ezért is küzd fejfájással, migrénnel és túlterheléssel. Koncentráljon arra, hogy a feje közvetlenül a gerince felett legyen, és próbálja meg eljátszani a kedvenc Kíváncsi szomszédnőmet járás közben.
Hogyan a kíváncsi szomszédnőre
Mint a kíváncsi hölgy, aki szereti a szomszédjait figyelni a magas kerítésen keresztül, ezért egy kicsit meg kell nyújtania az egész gerincét, hogy lásson valamit. Húzza fel a fejét, és próbálja megragadni azt, amit görnyedt helyzetben nem lát. Csak a részletekről van szó. Például, ha kinézünk az ablakon, ez csak néhány plusz dolog lesz, de ennek a cselekvésnek az emlékezése nagyon fontos az izmok számára. Ehhez időre van szükségük, mert már régóta hozzászoktak a görnyedt testhelyzethez, és a fejnek és a pszichénknek is meg kell szoknia az új pozíciót.
Sokan azt gondolják, hogy ha magasabbak és egyenesebbek, akkor valójában jobban kitűnnek, és felkeltik mások figyelmét. Egyrészt több figyelmet vonz majd magára, de több gyönyörködtető pillantást is vonz majd magára. A görnyedt járású ember is érdekes mások számára, de ők ennek nincsenek annyira tudatában.
Minden tevékenységet olyan automatikusan végzünk, hogy nem is vagyunk biztosak a végrehajtásában. Bezártunk? Kikapcsoltuk a sütőt, a vasalót? Aki tudatosan egyenesen jár, az magabiztosnak tűnik. Munkába sétálva észrevehetjük, hogy amikor vállunkon van a táska vagy a laptoptáska, akkor mereven tartjuk azt az oldalt, amelyiken a teher van. Azt tanácsolják vendégeiknek, hogy a súlyokat helyezzék a másik kezükbe, mint amit általában használnak. Ennek eredményeként jobban jelen vannak, és átgondolják, mit csinálnak.
Helyesen vezet?
Ha gyakran vezet autót, összpontosítson arra, hogy mindkét keze úgy van-e, ahogyan azt az autósiskolában tanítottuk, azaz tíz és két óránál a kormányon van-e, vagy fél kézzel vezet, és a kartámaszra támaszkodva a másik keze. Ezzel az alkalmi pozícióval lerövidíti a fül és a váll közötti területet, és az izom hosszú vezetés után fájni fog, amikor megpróbálja visszaállítani az eredeti helyzetébe.
A következő testrész a csípő lesz. Jelentősen reagálnak a kar nem megfelelő helyzetére, és egyes lemezek hosszú időre ékszerű helyzetbe kerülnek. A lapockák felső része és a lapockaközi izmok is emlékeztetnek, és még ha felkeres egy gyógytornászt vagy masszőrt, szinte biztos, hogy nem fog segíteni, amíg Ön észre nem veszi ezeket a hibákat, és nem kezdi el korlátozni őket, vagy jobb, ha korrekciós mechanizmusokkal helyettesíti őket.
Ez azt jelenti, hogy a test másik felén lévő izmokat kell bevonni és szándékosan használni. Olyan ez, mint a jégkorongozók, akik sokáig az egyik oldalon hokiznak, és kompenzáló gyakorlatokra van szükségük, amelyek az ellenkező oldalra irányulnak, hogy a testük ne görbüljön el, és első pillantásra és érintésre ne lehessen megállapítani, melyik tevékenységet végzik a legtöbbet. gyakran. Amit elég gyakran felismerek a masszázsszalonban, és azt mondom a vendégnek: ezt-azt csinálsz, sokáig állsz a lábadon, vagy ezen az oldalon van a számítógéped stb.
Én állok, te állsz, mi állunk... egész nap
És vannak közöttünk olyanok, akik gyakran felállnak és szándékosan próbálják megnézni, hogy tisztességesen állnak-e két lábon. Akár egyformán terheli mindkettőt, a lábujjai egyenesek, vagy az egyik láb a térdben hajlított, a másik pedig nagyobb súlyú, amitől a csípő úgy néz ki, mintha ki lenne gurulva, vagy a lábujjak ki lennének fordítva... röviden, amikor össze kell hasonlítani és figyelembe kell venni a test mindkét felét, így azokat egyenletesen kell használni.
Ritkán sikerül 100%-osan teljesíteni, és a munka során, mint például padlófelmosás, porszívózás, kertkapálás, mindig a magunk módján állunk, és a visszavágó lábunkra támaszkodunk.
Tehát ugyanúgy foglalkoztatjuk a lapockaközi izmokat és a trapézt, valamint a hát alsó részét, a farizmokat és a csípőt. Egyes tevékenységeknél érdemes oldalt váltani, nehogy a szervezet egyhamar azt mondja, hogy „már nem lehet”.
A masszázsterápia során nem kivétel a derék- és farizom fájdalma, amely gyakran látható a teljes medence forgásával, és ezekben az esetekben gondosan át kell menni az egyes izmokon a keresztcsonttól a trochanterig (a combcsont kitüremkedése a combon vagy az oldalán kívül) és keresse meg a vendég merev helyét.
Inkább szárazon megyek át a fenéken, akár fehérneműn keresztül is, és igyekszem olyan egyedi izomrostokat keresni, amelyek merevek és kinyúlnak a többi rugalmasan puha rost fölé. Keresztbe vetem őket, mintha húrokat pengetnék. Ezt lassan és finoman kell megtenni, és amíg fájdalmat okozok, időt adok a kliensnek, hogy lélegezzen, és amikor késznek érzi magát, folytatom.
Ilyen kényes és fontos helyeken nincs általános hatása annak, ha a szakértőt játszom, és azt gondolom, hogy mindent gyorsan megcsinálok, és nem érdekel az, akinek a teste ott fekszik. Az izomápolásban nagyon fontos a kölcsönös együttműködés, hacsak a kliens nem akarja, elakad, a fájdalom nem múlik, és mindig a testében marad. A munkámat bojkottálják, tehát hatás nélkül.
Elegáns testtartás, fájó hát
Szinte elfelejtettem a kedvenc női ülőhelyzetet, amikor a nők keresztbe teszik a lábukat, mindig ugyanazzal a lábbal felfelé. Ha megvan ez a rossz szokása, hogy nem látszanak a csípőízületek, a derék és a hát összes izma fölött, a trapéz kivételével, váltson egy ideig lábat.
Ha nem is olyan kényelmes, egyenesítse ki a másik oldal izmait. Még ha gyakorol is, nem mindig fogod bepótolni, mivel pont az ellentéte a gyakran ismételt hibának. Mert nem kell minden nap edzni és sokáig maradni vele.
Kövesse a masszázst gyakorlatokkal
Masszázsokkal igyekszem megzavarni az izmokban a memóriát az izomfeszülés és elzáródás feloldása formájában, hogy az izomzatot jobban tudják új módon használni, a kellemetlen érzések elhagyják a testet és az izom visszatér eredeti állapotába. gyorsabban.
Vendégeim és én is egyetértünk abban, hogy valami megrövidült, merev és kevésbé használt edzés sokkal nagyobb kihívást jelent, mint konkrét gyakorlatokat végezni a következő napokban a látogatás után, amikor szinte minden tapintható izmot átmegyek a testen, ellazítom őket. Impulzust adok nekik engedélyre, és így jobban tudnak új feladatokat ellátni.
Az Ön masszőrje testtel és lélekkel a testnek és a léleknek
Eva Kupilíková