Dry brushing vagy a bőr tisztítása száraz kefével

2024.11.11.JótanácsokOvasás 10 perc

Mi a dry brushing? Egyre népszerűbb módszer a bőr tisztítására, serkentésére és szépítésére egyéb előnyei is vannak. A cikkben olvashat róluk, emellett tanácsot adunk, hogy milyen dry brushing eszközöket válasszunk, és hogyan járjunk el, ha száraz kefével kezeljük a testünket.

Dry brushing vagy tisztítás száraz kefével

Miért a száraz kefe?

A természetes sörtéjű kefe használata bőrtisztításra és gyengéd peelingre nagyon régóta ismert, elsősorban az ajurvéd és az indiai gyógyászatból. Lényege a bőr tisztítása és radírozása száraz körülmények között, víz használata nélkül.

A dry brushingot általában otthon végezzük önkezelésként, de találkozhatunk vele a masszázs- és szépségszalonok által kínált érdekes eljárások között is. A kefe, amellyel a testét kezelik, az Öné marad, higiéniai okokból a következő vendégnél nem használják. Még otthon is tanácsos, hogy mindenkinek saját, a fogkeféhez hasonlóan, száraz keféje legyen.

Sajnos ez a kezelés nem megfelelő Önnek, ha nagyon érzékeny a bőre, ekcéma, akné vagy bármilyen más, bőrgyengítő betegségben szenved. Kerülje a kefével történő tisztítást egy ideig, ha bőre leégett, kiütések vannak rajta, vagy bőrkezelés után.

Milyen előnyökre számíthat a rendszeres kefés tisztításnál?

A kefe használatakor ki kell választania a megfelelő eszközt, és óvatosan kell eljárnia. A bőr rövid időre kipirosodhat, de a kezelés után nem szabad, hogy megkaparjuk, megsértsük. Éppen ellenkezőleg, a száraz kefe rendszeres használatával megszabadítja a bőrt az elhalt bőrtől, serkentett, simább, rugalmasabb.

Bőrhámlasztás
Egy egészséges ember évente hozzávetőleg fél kiló bőrt veszít el, mert sejtjei folyamatosan megújulnak, és a felső réteg lehámlik. Száraz kefe használata során a bőr legfelső rétegét lecsiszoljuk és segítjük annak megújulását.

A bőr jobban tud lélegezni, eltávolítjuk a lerakódásokat a pórusokból, vérrel látjuk el a bőrt, ami jobb oxigén-, tápanyag-keringést és salakanyagok eltávolítását jelenti. A bőr simább marad, nincsenek száraz foltok, kevesebb a benőtt szőr, és a bőr jobban tudja használni a kozmetikumokból származó ápoló összetevőket.

Segítség a nyirokrendszernek
A kefés tisztítás ideálisan finom, hosszú mozdulatokkal történik, és mindig a végtagoktól a testközép felé haladva, azaz a nyirok áramlásának megfelelően.

Ez megkönnyíti a szervezet számára a nyirok és a folyadékok kezelését. Csökken a cellulit és a striák láthatósága, a feszültség érzése és a nehéz lábak érzete. És végül, de nem utolsósorban támogatjuk immunitásunkat, hiszen a gördülékenyen áramló nyirok elárasztja a fehérvérsejteket ott, ahol a kórokozók elleni küzdelemhez szükség van rájuk.

Antistressz hatás
A gyengéd kefés kezelés olyan, mint a gyengéd simogatás. A megtisztított bőr vérbő, feszes és rugalmas. A lassú mozdulatokkal végzett dry brushing, majd a végén meleg zuhany alkalmas lefekvés előtti rituálénak, az erősebb kefés tisztítás, majd a friss zuhany pedig felkészíti a szervezetet reggel az aktív napra. A száraz kefés tisztítás öngondoskodó eljárás, amelyet a legjobb, ha kényelmesen végzünk, és jó érzéssel, hogy extra odafigyeléssel ápoljuk magunkat.

A száraz kefés kezelést egyes szépségszalonok és masszázsszalonok is kínálják

Milyen eszközök alkalmasak a dry brushinghoz?

Válasszon természetes sörtékkel, állati vagy növényi rostokkal rendelkező kefét. Figyelem, a nedves állapotban való használatra szánt kefék túl durvák lehetnek. Jó, ha a kefének van fogantyúja, pántja a kézre vagy olyan formájú, amit jól lehet tartani.

Ha érzékeny a bőre, kezdhet gyengéd kefével a dekoltázson, és használhatja az egész testen. A bőr fokozatosan megszokja, majd áttérhet a keményebb kefékre.

A kefe használata után langyos vízzel zuhanyozhat, és hidratálással, táplálással kényeztetheti bőrét például a gyűgyi /Dudince/ ásványvizes testápoló használatával.

Ne felejtse el rendszeresen tisztítani a kefét, hetente legalább egyszer mossa le szappannal és meleg vízzel, és hagyja, hogy a sörtékkel lefelé jól megszáradjon.

Milyen gyakran kell száraz kefés kezelést végezni?

Az igénynek, bőrtípusnak és a használt kefe típusának megfelelően, mert minden bőr másképp reagál. A finom kefével való kezelés naponta végezhető. Érzékeny bőr esetén heti egyszer elegendő. Általában olyan gyakran javasolt a kefés kezelés, mint ahányszor radírozná a bőrét, azaz hetente 1-3 alkalommal. Figyelje a bőr reakcióját, és egy idő után pontosan fogja érezni, mikor kell, hogy eltávolítsa a bőr felső elhalt rétegét, és serkentse a test felszínét.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jól serkentett, puha bőr és a könnyű lábak érzése függőséget okozhat

Hogyan alkalmazzuk a dry brushingot?

Mint minden nyirokrendszert segítő kezelésnél, a dry brushing előtt se feledkezzünk meg egy alap nyirokkezelésről. Ennek módját az arc és a dekoltázs köpölyözéséről szóló útmutatóban találja.

Gyakorlati és higiéniai okokból a kefés kezelést a fürdőkádban vagy a zuhany alatt javasolt elvégezni, hogy az elhalt sejtekkel az ágyban vagy a lakásban ne tápláljuk az atkákat.

Kezdje a kefés kezelést a lábujjaktól. Végezzen hosszú, lassú mozdulatokat a térdig mindkét oldalról, körözhet is a boka és a térd körül.

A combokon keresztül folytassa, a mozdulatokat az ágyéki nyirokcsomók felé vezetheti. Kezelje a fenék tájékát körkörös mozdulatokkal az oldalak felé.

Osszuk 2 részre a has területét – a köldök alatt az ágyék felé, a köldök felett a deréktól felfelé, ugyanúgy, mint a hátnál. A mellizmok a hónalj felé irányulnak, de a nőknek óvatosnak kell lenniük az érzékeny bőrű mellek kezelésekor.

A kezünket ugyanúgy kezeljük a kefével, mint a lábunkat, ujjaktól felfelé a vállig. A nyakat (óvatosan, ismét nagyon finom a bőr) a kulcscsontok felé húzzuk, a szegycsontot és oldalt a hónalj felé, valamint a hát felső részét és a nyakat.

Ha időhiány miatt úgy dönt, hogy csak szárazon kezeli a lábát, mindig végezzen alap nyirokkezelést. Támogatja a nyirok áramlását, a csomópontok kiürülését, és a kezelés sokkal hatékonyabb lesz.

Szóval, megpróbál megbarátkozni a száraz kefével? Ne felejtsen el finoman dolgozni, a bőr érzékenységének megfelelően. A kezelés utáni hatás mindenképpen megéri.

Inspirálta Önt a cikk valami újra, de nincs meg hozzá a szükséges felszerelése?
[blue_block_text]

Hozzászólások a cikkhez 0

Legyen Ön az első, aki hozzászól.