Hogyan készítsünk saját masszázsolajat? Kövesse ezeket a bevált tanácsokat
A sajátkezűleg készített masszázsolajhoz szükség van néhány hozzávalóra és egy kis időre. Azonban ha tudni szeretné pontosan hogyan lehet otthon masszázsolajat készíteni, olvassa el cikkünket.
A legfontosabb összetevő az úgynevezett hordozóolaj. Tehát az alap, amelybe más összetevőket keverünk. Ennek az alapnak az a feladata, hogy felszívja az illóolajat, csökkentse annak koncentrációját, és a masszázs során eloszlassa az egész test felületén.
Ez nem a hordozóolaj terápiás hatása, hanem éppen a kiválasztott illóolaj vagy ezek keverékének hatása.
A hordozóolaj nem lehet erős aromájú. Eredetét tekintve a hordozóolaj 100% -os növényi olaj, amelyet magvakból vagy diófélékből nyernek. Konkrétan például:
- hidegen sajtolt kókusz
- oliva
- napraforgó
- argán
- barack
- édes mandula- vagy szőlő
- avokádó
- kender
És bár a jojobaolaj technikailag nem olaj, hanem viasz, gyakran az egyes masszázsolaj receptek alapjául szolgál.
Hogyan válasszuk hordozóolajat
A kiválasztáskor gondoljon arra, hogy a test melyik részén fogja alkalmazni a masszázsolajat és milyen céllal fogja használni. Például a napraforgóolaj könnyű és jól felszívódik.
A sárgabarackolaj egyszerűen felszívódik, sok zsírsavat és E-vitamint tartalmaz. Nyugtató és bőrfinomító hatásának köszönhetően használhatja irritált, viszkető bőrre egyaránt.
A napraforgóolajhoz hasonlóan a jojobaolaj is tökéletesen hidratálja a bőrt. És mivel utánozza a bőrfaggyú hatását, lelassítja a bőr természetes faggyútermelését. Ennek köszönhetően kiválóan megfelel azok számára, akik pattanásokkal küszködnek.
A pattanásokra más könnyű olajok, például napraforgó- vagy szőlőolaj, is kiváló hatásúak.
Az olaj hatékonyságán és a felhasználás helyén kívül az alapja is fontos. Különösen körültekintően válasszon hordozóolajat az allergiában szenvedők számára.
A masszázs előtt konzultáljon az ügyfelekkel arról, hogy melyik masszázsolaj illik hozzájuk.
Az allergiát és a bőrreakciókat leszámítva azonban tapasztalatok útján ismeri meg a leginkább megfelelő hordozóolajat.
Ha pedig már választott hordozóolajat, ne tárolja bárhol. Sötét üvegpalackban, hűvös helyen és közvetlen napfénytől védve tárolja. Ellenkező esetben az olaj elveszíti erejét és gyorsan megszilárdul.
Megfelelő választás a hidegen sajtolt hordozóolaj, amelyek előállítása minimális vagy melegítés nélkül történik.
Saját masszázskeverék gyártása
Ha már tudja mi a hordozóolaj és hogyan kell kiválasztani, készítsen belőle masszázsolajat. Ezen kívül azonban illóolajokra és egy kis üvegre is szüksége lesz.
Hogy milyen illóolajat használ, a kívánt hatáson múlik. Például egy olajrecept, amely enyhíti a fájdalmat. Elkészítéséhez szüksége lesz:
- levendula illóolajra
- eukaliptusz illóolajra
- rozmaring illóolajra
- fenyő illóolajra
- bármilyen hordozóolajra
Cseppentsen 25 csepp levendulaolajat, 10 csepp eukaliptuszolajat, 10 csepp rozmaringolajat és 5 csepp fenyőolajat egy 50 ml-es üvegpalackba.
Adja hozzá a választott hordozóolajat. Keverje össze az összetevőket az üveg rázásával.
Pihentető hatású masszázsolaj
Azok számára, akik pihentető hatású masszázsolajat szeretnének előallítani, egy másik receptet mutatunk be. Ehhez a következő összetevőkre lesz szüksége:
- ¼ pohár édes mandulaolaj
- 2 teáskanál argánolaj
- 3 csepp esszenciális levendulaolaj
- 3 csepp tömjén
- 3 csepp vanília illóolaj
Öntse a hozzávalókat egy edénybe és alaposan keverje össze.
A tömjén enyhíti a szorongást, a stresszt és elősegíti a belső nyugalmat. A levendula enyhíti a fájdalmat és ellazítja a merev izmokat. A vanília a masszázst kellemes aromás élménnyé teszi. Ez az olaj egyszerűen tökéletes szellemi és fizikai kikapcsolódást eredményez.
Jó tanácsok a végére
Az előállított olajat mindig sötét palackba öntse, hogy megakadályozza a napfény behatolását. Ha ezt nem teszi, az olaj oxidálódhat, elveszítheti hatását sőt allergiás reakciót (viszketés, bőrpír vagy égő fájdalom) okozhat a masszázs során.
Ezenkívül hűvös, sötét helyen tárolja az olajat. Ne tegye ki közvetlen napfény vagy hő hatásának. Megfelelő tárolással akár három hónapig is használható.
A masszázsolaj készítésekor ügyeljen az összetevők adagolására is. A hordozóolaj és az illóolaj aránya nem lehet bármilyen.
Ha az olajat felnőtt ember testén (nem az arcon) használja, az arány 2,5% - 5%. Így az 50 ml-es üvegpalack esetében például 1,25 ml - 2,5 ml (25-50 csepp).
Egy nagyobb 100 ml-es üvegpalack esetében ez 2,5–5 ml (50–100 csepp).
1%-os arányt használjon a felnőtt arc felületén. Ez azt jelenti, hogy 50 ml-es üvegpalack esetében 0,5 ml (10 csepp) és 100 ml-es üvegpalack esetében 1 ml (20 csepp).
Ha gyermekeket szeretne masszírozni, keverje össze a hordozóolajat és az illóolajat 1-2% arányban. Idősek számára 2-3% -os masszázsolajat használjon.
Végül ne feledje, hogy az illóolajok bizonyos egészségügyi hatással rendelkeznek és kivételes esetben kellemetlen problémát is okozhatnak.
A nyírfaolaj nagy mennyiségű metil-szalicilátot tartalmaz, amely vérhigító hatású. Ugyanez vonatkozik a kúszó fajdbogyóolajra is. Ezért ezen olajok egyike sem ajánlott terhes nők és olyan nők számára, akik csak nemrég szültek. Mivel egyes olajok negatív mellékhatásokat okozhatnak, előírt adagolásuk csak alacsony mennyiségben ajánlott. Ha úgy dönt, hogy saját masszázsolajt készít, tanulmányozza át alaposan az előírt adagolást.