Köpölyözés a szebb arcért - technikák, eszközök és gyakorlati útmutató (2. rész)
A cikk első részében az arc köpölyözéséről és az arcköpölyök alapvető tudnivalóiról volt szó. A mai folytatásban bemutatjuk a köpölyözési technikákat, felhívjuk a figyelmet az ellenjavallatokra, és természetesen a cikkben gyakorlati útmutatást is talál a megfelelő masszázsolajok ajánlásával együtt.
Mikor és milyen gyakran kell köpölyözni az arcot?
A legáltalánosabb útmutató körülbelül heti 2 alkalom. A gyakoriság azonban a bőr típusától, állapotától és korától függ. Kezdje tehát könnyedén, néhány perces kezeléssel, amely alatt először gyakorolja a köpölyözés mozdulatait. Figyelje a bőrét, és értékelje az eljárás hatásait.
Az arcát köpölyözheti a reggeli vagy az esti bőrápolás részeként is. Kezdetben pont azért ajánljuk az esti kezelést, mert elegendő időt tud fenntartani és kellemes pihentető légkört teremthet.
Az arcköpölyözés ellenjavallatai
Mielőtt rátérnénk a gyakorlati útmutatóhoz, ellenőrizni kell, hogy az egészségi állapota és bőrének állapota megengedi-e a köpölyözést.
Ne köpölyözze az arcát, ha jelenleg az alábbi egészségügyi problémák bármelyikétől szenved:
- rendkívül érzékeny vagy vékony bőr,
- törékeny vagy sérült hajszálerek, bőrbetegségek, mint például rosacea, couperosis (vörös vénák),
- nem régi botox-kezelés, pótlóanyag, friss tetoválás, arc- vagy nyakműtét,
- súlyos napégés,
- vérbetegségek, súlyos szív- vagy keringési betegségek, vérhígítók használata, aktív onkológiai betegségek, cukorbetegség (különösen rosszul kontrollált betegség esetén),
- terhesség (különösen az első trimeszterben), a bőrt befolyásoló hormonterápiák.
Bizonytalanság esetén érdemes bőrgyógyászhoz vagy kozmetikushoz fordulni.
Válasszon megfelelő masszázsolajat
Köpölyözés előtt mindig lemossuk a bőrt, eltávolítjuk a sminket és a szennyeződéseket. Néhány csepp olajat felkenünk a nedves bőrre, eloszlatjuk, megmossuk vagy megtöröljük a kezünket, hogy a palack ne csússzon a kezünkbe és kezdhetjük.
Masszázs- vagy bőrolajok nagy választékát találhatja a piacon, használhat speciális illatanyag nélküli, közvetlenül az arcra szánt masszázsolajokat, vagy kényeztesse magát argán- vagy levendulaolajjal, melyek bőrnyugtató hatásúak.
A kókusz-, mandula-, szezám-, sárgabarackmag-, csipkebogyó-, málna-, moringa- vagy baobabolaj is megfelelő. Az olajokat váltogathatja is, hogy táplálja a bőrét különböző vitaminokkal és ásványi anyagokkal.
Milyen köpölyözési technikát használhat az arcon?
Különféleképpen lehet köpölyözni. Az arcon történő alkalmazás során tartsa szem előtt az alapelvet: Ne hagyja az köpölyt 3 másodpercnél tovább mozgás nélkül, hogy elkerülje a zúzódásokat.
Az arc köpölyözésekor a következő 4 mozdulatot végezze a köpöllyel:
1. Hosszú húzások - negatív nyomást hozunk létre, ráhelyezzük a köpölyt a bőrre, húzzuk a rászívódott köpölyt a bőrön, és a mozgás végén felengedjük a negatív nyomást. Nem tépjük le a köpölyt a bőrről, nem húzzuk a bőrt.
2. Csipegetés - rászippantjuk és felengedjük a köpölyt, kicsit távolabb mozgatjuk a bőr érintése nélkül, és ismételjük meg a rászippantást és a felengedést. 1-2 másodpercig tart a negatív nyomás létrehozása.
3. Cikk-cakk – A rászippantott köpöllyel fel-le húzásokat végzünk a bőrön, mintha hullámvonalat húznánk hegyes csúcsokkal. A mozgás végén a negatív nyomást felengedjük.
4. Körök - vagy körözzünk a köpölyökkel, vagy csak jobbra-balra forgassuk, és így félköröket írunk az egyik és a másik oldalon is. Ez a húzás ellazítja és intenzíven serkenti az arc bizonyos részeit.
Útmutató az arc és a dekoltázs köpölyözéséhez – folyamat lépésről lépésre
Soha ne hagyja ki az alap nyirokkezelést. Nagy mennyiségű nyirokcsomó található a fejünkön, a nyakunkon, a vállunkon és a kulcscsontjainkon. Gyengéd masszázzsal a köpölyözés előtt kiüríti őket, ezáltal lehetővé válik a nyirok könnyebb áramlása, az anyagcseretermékek és a felesleges folyadék eltávolítása az arc területéről.
Alap nyirokkezelés
Minden mozdulatot legalább 7-10-szer meg kell ismételni a teljes kezelés elején és végén. Mindhárom mozdulatot kombinálhatja, és lassan megismételheti 2-3 alkalommal minden köpölyözési lépés után. 1. Írjon V betűt az ujjaival, és óvatosan keresse meg a fül előtti és mögötti helyet a nyak felé.
2. Egyszerre simítsa a nyak mindkét oldalát a fülektől a kulcscsontokig. Óvatosan és lassan haladjon tovább.
3. Simogassa vagy használja ujjait a kulcscsontok feletti térben a válltól a szegycsont felé haladva.
Az arc köpölyözése
Mindig a nyirokáramlás irányába haladjon, azaz az arc közepétől (orr, homlok) a fülekig vagy a halántékig.
Mindig tarthatja a bőrt azon az oldalon, amelyen nem köpölyöz.
1. Áll
Használjon hosszú mozdulatokat.
Illessze az álla alá, és húzza végig a szán alján a fülig mindkét oldalon.
Ugyanez a mozdulat az áll elején vagy közepén és húzza a fülhöz.
Ha ráncos az alsó ajka alatt, használja a csipegetési technikát ezen a helyen.
A felső és az alsó ajkak köpölyözéséhez is használhatja a csipegetést.
2. Orca
Az arc közepétől a fülek felé hosszú mozdulatokkal haladjon több arcvonalban. Használhatja a körök és félkörök technikáját az arccsont alatt, valamint a szájzug és a fül közötti vonalon.
Alkalmazza a csipegetést a legkisebb köpöllyel az orr ajak redőre és a szemek alá a külső saroktól a belső sarok felé haladva.
3. Homlok
Kezdje hosszú mozdulatokkal közvetlenül a szemöldökcsontok felett a homlok közepétől az oldalakon a halántékig, majd a szemöldökcsonttól felfelé a homlokon a hajvonalig.
Használjon cikk-cakk vonást a teljes homlokon az egyik oldalról a másikra, vagy a homlok közepétől a halántékig mindkét oldalon külön-külön.
4. Dekoltázs
A hosszú mozdulatokat a szegycsonttól a hónalj felé körökkel vagy félkörökkel váltogathatja.
A kulcscsont alatti csipegetést ismét a nyirok irányába alkalmazzuk, a válltól a szegycsontig.
5. A köpölyözést fejezze be az alap nyirokkezeléssel
Mindegy, hogy milyen arckezelési technikát választ, ha a köpölyözés lesz az, akkor rendszeresen, vagy pedig csak időnként fogja alkalmazni.
A lényeg az, hogy ezeket a pillanatokat önidőként érzékelje, amikor odafigyel magára és a bőrére, törődéssel és szeretettel.